Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Jak se postarat o pokožku po laseru

Zeptejte se kteréhokoli dermatologa nebo plastického chirurga, kdy je nejlepším ročním obdobím udělat laser (jakéhokoli druhu) a já vám zaručuji, že odpověď bude zřetelná "ZIMA!"

Během zimních měsíců je kůže obecně méně vystavena slunci, což může snadno odhalit to, co laser právě fixuje. To neznamená, že slunce není venku a způsobuje poškození vaší pokožky od prosince do dubna, ale je to prostě pravděpodobné, že lidé budou trávit čas na slunci (nechráněný).

Může se vám také líbit: nejúčinnější způsob, jak zvrátit poškození slunce

Bez ohledu na to, jaký typ laseru se rozhodnete pro tuto zimu, pečování o pokožku po postupech je stejně důležité jako péče o pokožku každý den.

Kůže, která byla "laserem", je citlivá, snadno podrážděná a ohrožená. Umývání pokožky krémovými a odlupujícími čisticími prostředky, jako jsou ty, které jsou kyselé nebo exfoliační, může ve skutečnosti poškodit pokožku. Budete chtít udržet pokožku co nejčistší, což může znamenat omezení na make-up (zeptejte se svého lékaře, kdy můžete začít znovu nosit make-up a které vzorce jsou pro vás nejlepší) a používání pravidelných výrobků pro péči o pleť, přísady jako kyseliny a retinoidy.

Pokud je vaše kůže červená a opuchnutá poté, co jste byli léčeni, ujistěte se, že do obličeje aplikujete studené obklady a ledové obaly, protože to pomůže zmírnit část zánětu. Spí ve vyvýšené poloze s extra polštářem nebo dvěma může pomoci také.

Colleyville, TX plastický chirurg v obličeji Yadro Ducic říká, co je nejdůležitější, je zachování vlhkosti. "Jednoduché produkty, jako je Aquaphor a jiné okluzivní zvlhčovače, jsou adekvátní," dodává. Nedostatečná vlhkost může způsobit poškrábání pokožky a může dokonce zpomalit (a v některých případech kompromitovat) proces hojení. Torrance, plastický chirurg CA Linda Swanson má pacienty, kteří používají EltaMD Barrier Reneneal Complex (45 dolarů), aby pomohli doplnit vlhkost do pokožky.
"Dva týdny po laseru jsou pacienti připraveni k ruční exfolici pleti," říká doktor Swanson. "Zjistil jsem, že dermaplaning funguje dobře, aby pomohl dostat všechny dodatečné přechodné kůže a vytvořit nepropalovaný vzhled."

Ochrana před sluncem je nesmírně důležitá, protože kůže je ve fázi léčby zranitelná. Nedostatek dobrého SPF může způsobit, že ošetřená kůže se skutečně poškodí, než byla předběžná úprava a také aby se vytvořily tmavé skvrny. Máme rádi Bare Republic Mineral Face Sunscreen ($ 15), který chrání proti UVA i UVB paprskům a nabízí SPF 30.

Sledujte video: LASER na AKNÉ & Péče o problematickou PLEŤ (Srpen 2019).