Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Vydejte se na zelenou na Vaší další dovolenou na Ecolodge

Když uvažujeme o útěku, obvykle si představujeme pobyt v pětihvězdičkovém hotelu a popíjení margarity na pláži. Abych byl upřímný, většina z nás ve skutečnosti neuvažuje o životním prostředí, když děláme naše cestovní plány. Jak jsme však nedávno uvedli, začne se to změnit, přičemž 71 procent respondentů z průzkumu uvedlo, že mají v úmyslu učinit ekologičtější volby v oblasti cestování. Pokud chcete unikátnější a ekologičtější dovolenou, ekologická cesta je cesta.

Je třeba definovat jako ekologii, musí se řídit třemi hlavními zásadami definovanými Mezinárodní společností pro ekoturistiku (TIES): prospívat místním komunitám, chránit sousední země a podporovat environmentální a kulturní vzdělávání. V podstatě, když zůstanete na ekologii, pomůžete nejen životnímu prostředí, ale i místnímu hospodářství. Ecolodges dávají práci místním průvodcům a kuchařům a také nakupují jídlo a zásoby od místních podniků a farem. Navíc jsou také postaveny z místních ekologických materiálů.

Ecolodge vám nabízí možnost prozkoumat jinou kulturu, kterou byste pravděpodobně nezažili, pokud byste zůstali v typickém hotelu. "Ecolodges vzdělávají své hosty o místní historii, zvycích, boji a úspěších," říká zakladatel InternationalEcolodges.com James Lantz. "Ecolodges nabízí celou řadu aktivit, jako je pěší turistika, pozorování ptáků, průvodce, šnorchlování, potápění, jízda na kajacích, skákání na skalách, prohlídky památek a mnoho dalšího. Během pobytu na ekologii můžete vidět, jak je vaší návštěvou přímo pro místní komunitu. "

Unikátní kulturní zážitek pobytu na ekologii také zahrnuje prožití místního jídla. "Důležitou součástí této zkušenosti je kulturní zkušenost s konzumací místních potravin, které podporují místní trhy," říká Lantz.
Chcete-li pomoci najít ekologii, která je pro vás to pravé, podívejte se na InternationalEcolodges.com. Vypisují pouze kvalifikované ekobody, které splňují kritéria TIES a mohou vám pomoci najít místa po celém světě.