Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Můžete opravdu vyléčit celulitidu?

V seznamu tělních obtíží celulitida opakuje seznam znovu a znovu - stejně tak dělá věčná otázka: Je něco, co opravdu funguje, aby se ho úplně zbavilo? Podle dermatologky New Yorku Marnie B. Nussbaum, MD, zatímco neexistuje lék na celulitidu, existuje několik možností, které mohou pomoci snížit její vzhled a zlepšit vzhled a strukturu pokožky.

Diet + Exercise Link
Stejně jako v podstatě vše, co souvisí s vaším tělem, hrají důležitou roli v boji proti celulitidě vyvážená strava a pravidelná cvičení, protože obě jsou přímo spojeny se zdravou kůží.

Pak je vodní přípojka. Kromě toho, že ho pili hodně, jíst ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vody bojuje proti nadýmání a vypláchnutí přebytečné soli. "Vodní meloun je jedním příkladem. Má dostatek antioxidantů, které zabraňují rozpadu kolagenu a elastinu - dvě věci, které dávají pokožce podporu, "říká Dr. Nussbaum a dodává, že doporučuje vyhnout se rafinovaným sacharidům a také vybírat celá zrna. Důvod? Rafinovaná zrna (bílý chléb, bílá rýže, sušenky) způsobují hladinu cukru v krvi, což vede k inzulínovým skokům, které řeknou tělu, aby uchovávaly tuky, které by mohly posunout kolagenová vlákna, což zhoršuje hrudkovitý vzhled.

Ale špatná zpráva ... Je tu tahle genetika - hormonální faktor, který hraje na celulitidě, a s tím nemáte moc práce. "Dokonce i vášniví fanoušci fitness se dostanou k celulitidě kvůli hormonálním změnám a genetice," říká Dr. Nussbaum.

Pro dočasnou pomoc
Dr. Nussbaum říká, že lokální krémy obsahující kofein rovnoměrně rozdělují vodu mezi tukové buňky a odstraňují přebytečnou vodu, což způsobuje, že pokožka vypadá hladší po dobu několika hodin. "Antioxidační krémy mohou dočasně zklidnit i pokrytou pokožku," dodává.

Léčba k pokusu
Je důležité si uvědomit, že mnoho lékařů souhlasí s tím, že žádná ze stávajících možností léčby (včetně všech níže uvedených) není trvalá, nikdo nedosáhne 100% řešení, mnozí mohou potřebovat více než jedno zasedání a žádná léčba není každý pacient. "Mohou dočasně dosáhnout snížení výskytu celulitidy," říká Dr. Nussbaum. "Očekávání musí být realistické a temperované s doporučením lékaře, v závislosti na každém kandidátovi. Výzkum je zjevně zapotřebí k objevení léčby celulitidy, která je s dlouhodobějšími výsledky vysoce účinná. "

Infračervené a radiofrekvenční lasery: Použijte teplo k utažení kolagenových pásů a rozbíjení tukových buněk, což dá potenciálně hladší vzhled.

Ultrazvuk: Může být použita k cílení kapes tuk, ve spojení s lasery, utáhnout kolagenové pásy. Výsledky jsou však dočasné a ne trvalé.

Subcize: Léčba, která zahrnuje chirurg s použitím jehly k fyzickému rozpadu kolagenových kapek pod kůži, ale výzkum ukázal, že to není vždy účinné a způsobuje podlitiny a bolest.

Sečteno a podtrženo
Zdravý životní styl, včetně pití spousty vody, jíst ovoce a zeleninu, a dostat spát a cvičení jsou vaše nejlepší nástroje pro potírání celulitidy. A co se týče těch bláznivých léků (masážní kalhoty, kompresní legíny) o kterých jste slyšeli? "Nejsou životaschopnou léčbou celulitidy," říká Dr. Nussbaum.