Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Neúmyslný způsob, jak poškodíš vlasy

Zpackali jsme spíše znepokojivou zprávu pro ženy, které vysychaly vlasy. Zatímco jste si možná mysleli, že nepoužívání sušičky ušetří vaše prameny od poškození, opak může být pravdivý. Ukázalo se, že může způsobit použití vysoušeče vlasů správným způsobem méně poškození, než byste vůbec nepoužili. Ano, čtete to správně. Vyjíždění z domu s mokrými mokrými vlasy není dobré pro celkové zdraví vašich pramenů.

Studie z Annals of Dermatology naznačuje, že umožňuje, aby vaše vlasy byly mokré po dlouhou dobu, je stejně škodlivé jako sušení vlasů při super vysoké teplotě. Studie zjistila, že ženy, které sušily na vzduchu, způsobily více poškození komplexu cuticularní buněčné membrány (v podstatě lepidlo, které drží vlasovou kůžičku dohromady), než ženy používající sušičku při nízké teplotě.

Můžete také chtít: 7 tipů pro mladší vlasy

Proč se ptáš? Washington, MD, dermatologka Rebecca Kazinová, říká: "Voda způsobuje, že se vnitřní strana vlasových folikulů zvětšuje a tento druh opuchu dovoluje proniknout vodou do vnitřní kůry vlasu, což ji může poškodit."

Studie zjistila, že nejlepší způsob, jak se vyhnout poškození kůžičky, je použití vysoušeče vlasů ve vzdálenosti 15 cm s nepřetržitým pohybem a nikdy nepoužívat příliš vysoké nastavení teploty. Dr. Kazin říká, že jelikož přetrvávající vlhkost může být škodlivá, měli byste dostat vodu, aby se odhalila, aby vaše vlasy byly alespoň částečně suché, než opustíte dům.