Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Nosit vlasy kolem zápěstí dali jednu ženu život ohrožující infekci

Ze všech zvyklostí krásy, na které se nedomníváme druhou myšlenkou, je, že na sobě máme vlasy vázané kolem zápěstí.

Ale pro jednu ženu tento bezduchý krok vedl k vážným důsledkům.

Podle WLKY získala jedna žena z Kentucky nebezpečnou infekci, která měla kolem jejího zápěstí na sobě lesklé vlasy. Lékaři říkají, že se třpytka dostala pod kůži Audree Kopp skrze její póry a vlasové folikuly, což vedlo ke stafální infekci, která se mohla stát smrtelnou.
Kopp řekla, že si všimla rostoucího červeného nárazu, o kterém se domnívalo, že je to pavoučí kousnutí. Lékaři ji podali na antibiotika, ale to problém nevyřešil. Když doktoři konečně zjistili, co to bylo, Kopp musel podstoupit operaci k vyprazdňování infekce.
"Buďte opatrní," řekl Dr. Amir Gupta z Norton Healthcare, který léčil pacienta. "Máte na mysli, že všechny tyto vlasy neumíhávat kolem zápěstí, zejména proto, že mohou způsobit problémy kůže, může to způsobit infekci."
"Jakmile se dostane do krevního oběhu, lidé jsou známí, že jdou do kómatu, vaše tělo se vypne a mohlo to být ještě horší," říká Kopp po bolestném zážitku. "Glitter kravata je ten, který způsobil problém. Prosím, sdílejte to, protože jsem si jistý, že asi 90 procent z nás samice nemyslí dvakrát o udržení vlasových vazeb na zápěstích." (Zřejmě to neudělám už). "