Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Pravda o chemických peelách: Co se opravdu stane k pokožce?

Oni jsou známí jako zachránci péče o pleť, které někdy dostanou špatný rap. Ale ve skutečnosti chemické peelingy, které se pohybují v intenzitě od světla k hlubokému, dělají mnohem víc, než si myslí většina lidí. Mounta Kisco v NY, dermatologa Davida Banka, říká, že chemické peelingy nabízejí výhody kůže (zvláště když jsou používány na obličeji, na rukou, na krku a na hrudníku), jako je zmenšení vzhledu jemných linií a vrásek, barvy, které zesvětlují pokožku a exfoliují pokožku, aby léčily akné jizvy a poškození sluncem. Ale tady je to, co se skutečně stane s vaší kůží, když dostanete chemickou kůru.

Bez ohledu na to, jaký typ kyseliny, ať už kyselina alfa-hydroxy (AHA), jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, kyselina salicylová (Virginia Peandro, ředitelka globálního marketingu a vývoje přípravku SkinCeuticals, říká, že kyselina salicylová je účinná pro cílení vylučování pogumovaných pórů). nebo silnější kyselinu trichlororakovou, jsou všechny aplikovány tak, aby se účinné látky dodávaly do pokožky a pracovaly buď na povrchových vrstvách (to je případ AHA a jiných lehkých kyselin), nebo hlouběji střední vrstvu dermis pro odstranění poškozené pokožky. Odtamtud kyseliny přicházejí do práce, aby osvěžovaly a omlazovaly pokožku odstraněním poškozených kožních buněk. "S něčím, jako je kůra trichlororacetové kyseliny (TCA), dochází k dramatickému zlepšení pokožky, protože linie, věkové skvrny a jizvy budou mít ve svém vzhledu méně," říká Dr. Bank.

Můžete také chtít: aktivní složky, které nejlépe vstoupily do Vaší pokožky

Jakmile je kůra položena na kůži, může zůstat několik minut nebo déle. Během kůry můžete pocítit nějaké bodnutí, pálení nebo nepohodlí (čím silnější je kůra, tím více se cítíte), což znamená, že kyseliny pracují na své kouzlo. To může trvat, dokud nebude kůra neutralizována (některé peelingy se neutralizují), což se může stát během několika sekund nebo několika minut. Celý proces od začátku do konce může trvat v průměru jeden až 10 minut.

V nadcházejících hodinách a dnech po kůži se může objevit i zarudnutí a odlupování kůže. Peandro říká, že reakce na slupku je založena na samotné slupce a na pokožce. "Peeling se může lišit v síle a složení a typy pleti mohou reagovat odlišně na jakoukoli danou slupku. Použitý druh kyseliny, procento a koncentrace určují úrovně citlivosti. "Hlubší a silnější odlupování odlupuje více vrstev pokožky, dočasně opouští kůži červenou, šupinatou a odlupující a dokonce i s napjatým nebo otokem. "Některé peelingy, jako glykoly a kyseliny mléčné, jsou známy jako mnohem hydratační, takže je méně zarudnutí a sucha," říká Dr. Bank.

Jakmile se vaše pokožka vyléčí z jakéhokoli zčervenalosti a odlupování, zůstanete pokožkou, která je hladká, čistá a zářící, s méně výraznými póry a lepším tónem pleti - vaše kůže je docela bezchybná.