Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Tmavá strana probiotik, o které nikdo nehovoří

Od špičkových lékařů až po celebrity odborníky na výživu, zdravotní experti z celého světa tvrdí, že probiotika jsou nezbytným doplňkem okamžiku. A s tolika lidmi v oblasti medicíny podporujícími přínosy probiotik ve střevech, nemůžeme jim pomoci, ale věříme v ně, a proto jsou výsledky nové probiotické studie jako takové překvapení.

Můžete také chutnat: 8 probiotických infuze občerstvení, aby se zkusili, pokud nenávidíte Kombucha

Nedávné poznatky ukázaly, že studie provedené na probiotice nemají hlavní součást výzkumu doplňku, který ohrožuje potenciální zdravotní rizika. Vědci z francouzského výzkumného ústavu, který provedli výzkum, zkoumali 384 studií prebiotik, probiotik a synbiotik a nakonec zjistili, že mnoho klinických studií na toto téma nehodnotí bezpečnost těchto doplňků a místo toho prostě předpokládají, že jsou neškodné přijímat, NBC News zpráv. "Jedna třetina pokusů neposkytla žádné informace o škodách a pouze 2 procenta přiměřeně uvádějí klíčové bezpečnostní složky," uvedla studie. "Nemůžeme dojít k závěru, že tyto zásahy jsou bezpečné, aniž by byly hlášeny bezpečnostní údaje."

Zatímco probiotika jsou schválena jako způsob, jak zlepšit zdraví střev vyvážením "dobrých" bakterií zjištěných v zažívacím systému, není tomu tak vždy. Podle tohoto nového výzkumu - publikovaného v časopise Annals of Internal Medicine -nedostatek bezpečnostních parametrů v rámci studií zkoumajících probiotika by měl vyvolat vážné pochybnosti o jejich celkové bezpečnosti při konzumaci.

Můžete také chutnat: Tento denní dietní zvyk pomáhá při hubnutí

Jedním z mála lékařů, kteří důkladně prozkoumali probiotiku, Shira Doron, MD z Tufts University Medical Center souhlasí s tím, že je to velký problém, že mnoho studií je neúplné při hodnocení doplňku: "Každá dobře navržená klinická studie by měla zahrnovat jak rizika a přínosy terapie, "říká Dr. Doron v rozhovoru." Spotřebitelé, kteří tráví své těžce vydělané peníze na probiotice v naději, že zlepší své zdraví, si zaslouží poznat nejen to, zda je probiotikum lepší než placebo nebo jiný komparátor. daný stav nebo symptom, ale zda studované subjekty ve skupině užívající probiotiku měly vyšší pravděpodobnost nežádoucích účinků nebo jiných nežádoucích účinků. "

Bohužel existují také potenciální zdravotní rizika pro určité skupiny lidí, kteří konzumují probiotika, zvláště u těch, kteří mají špatný imunitní systém. "Byly hlášeny případy, kdy pacienti užívali probiotika a vyvinuli infekce způsobené organismem obsaženým v doplňku," vysvětluje Dr. Doron. "Ve většině případů má pacient rizikový faktor, který vysvětluje tento vývoj, jako je narušení imunitního systému nebo narušení střevního traktu."

Může se vám také líbit: Tato společná léčiva byla spojena s významným zvýšením tělesné hmotnosti

Vzhledem k tomu, jak často se tyto doplňky stávají mezi domácnostmi, je důležité, aby vědci pokračovali v přezkumu svých výhod a nevýhody, než lékaři budou i nadále podporovat. Autoři studie směřují dokonce tak daleko, že tvrdí, že je potřeba "mezinárodní a kolektivní úsilí" bojovat proti tomuto problému, což je jistě spravedlivé posouzení s ohledem na rizika. Nicméně, podle Dr. Dorona, tato zjištění nevyžadují probiotické očistění z vašeho lékárniček. "Jste-li obecně zdraví s fungujícím imunitním systémem a střevním traktem, můžete považovat probiotika za bezpečné," potvrzuje. Takže držte své probiotiky zatím, ale určitě postupujte opatrně.