Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Proč jedna z nejžhavějších postupů plastické chirurgie je také nejmladší

Jste-li dokonce příležitostným spotřebitelem těch provokativních, živých videí z plastických operací na sociálních médiích, nepochybně jste viděli brazilský zadek v akci: holý bum (povinný tkaninový proužek, vhodná pro IG crack), rozstřikování injekčních stříkaček plné broskvového tuku, sterilní kanyla fascinující publikum s každým úderem. Tyto úryvky, jejich naprostý objem on-line, zřejmě dělají operaci, která zvyšuje kořist, zjevná rutina, naprosto zanedbatelná, úplně zakrývající skutečnost, že je to doslova nejnebezpečnější kosmetický postup, jehož míra úmrtnosti je zhruba 20krát vyšší než kterákoli jiná.

Pro ty neznámé, brazilský zvedací zadek (BBL) je exoticky znějící kolokviál pro transplantaci gluteálního tuku, volitelný estetický postup, který zahrnuje odstranění tuku z jedné části těla (přes liposukce) a transplantaci (injekcí) do zadku plnější, perkierový efekt. Její popularita se během posledních několika let zvětšila, přičemž Americká společnost pro estetickou plastickou chirurgii (ASAPS) sledovala 26% skok v letech 2016 až 2017, což činilo chirurgický zákrok, který zaznamenal druhý nejvýznamnější nárůst po roce. Podle RealSelf návštěvníci USA na svém webu prozkoumali brazilský zvedák na zadní stěnu více než 3,8 milionů krát za posledních 12 měsíců. Stručně řečeno, "zadkem je nové prsa," říká mozaika Bostonský plastický chirurg Daniel Del Vecchio.

Může se vám také líbit: neinvazivní ošetření, které vám dávají lepší nohu

Nedávné upozornení na nejzávažnější fauny

Ale vzhledem k tomu, že poptávka po BBL vzrostla, tak i jeho počet. Začátkem tohoto měsíce, v souvislosti s nedávnými nehodami v Miami a Los Angeles, pracovala Multi-Society Task Force pro bezpečnost při transplantaci tlustého tuku, která sestávala z lékařů z pěti globálních společností zabývajících se plastickým chirurgickým zákrokem, která se výslovně zabývala komplikacemi BBL a sponzorovala výzkum bezpečnostních pokynů - vyslala bezprecedentní varování plastickým chirurgům po celém světě. "Nevidíte alarm, který tyto organizace vyvedou, pokud neexistuje významná obava z bezpečnosti," říká La Jolla, plastický chirurg CA Robert Singer. Co lidé potřebují pochopit, dodává, je, že "dokonce i v těch nejlepších rukou se objevují komplikace s vyšší rychlostí [u BBL] než u jiných kosmetických operací."

Je zajímavé, že "zatímco tento postup byl prováděn po celá desetiletí, nedávno to nebylo považováno za riskantní," říká dr. Peter Rubin, MD, spolupředseda pracovního týmu. Budoucí volání pro některé chirurgy přišla v roce 2015 ve formě studie s názvem "Smrtí způsobené gluteální lipoinjekcí: Co děláme špatně?", Která analyzovala 19 úmrtí souvisejících s BBL v Kolumbii a Mexiku po dobu 15 let . "Podíval jsem se na ten článek a řekl: Ježíši, to je vážné," vzpomíná Dr. Del Vecchio, který každý týden provádí více než tucet BBL. Zatímco se Graver stále dozvídá, že někteří z těchto lékařů jsou ve skutečnosti vysoce vyškoleni a dobře respektovaní. "Naším počátečním impulsem [slyšením o smrtelných nehodách BBL] je říci: Tito chlapci jsou šváboví, nejsou certifikováni na desce, pracují v pavilonech, nejsou to skuteční plastičtí chirurgové, ale to není vždy pravda, " on přidává.

Může se vám také líbit: matka zemře po populárním postupu zvedání zubů špatně

Následovalo vyčerpávající průzkum prováděný pracovní skupinou Nadace pro estetickou chirurgii a výzkum (ASERF), která vypočítala míru úmrtnosti BBL mezi jedním z 2 350 případů a jedním z 6 241 případů, v závislosti na zdroji údajů. (Jeden z 3 000 je nejčastěji přijatý údaj "založený na známém počtu úmrtí a celkových odhadů objemu případů," říká Dr. Rubin.) Zpráva z roku 2017 zaznamenala v posledních pěti letech v USA nejméně 25 úmrtí.

Smrtelná chyba: Jak se BBL může stát smrtícím

Příčinou úmrtí na celém okraji: tlusté embolie - globule tuku, které se neúmyslně dostanou do žaludečních žil a rychle se dostanou až k srdci a plicím, což způsobí, že pacienti zadržují a umírají "obvykle v operačním sále během postupu nebo v zotavovací místnost krátce poté, "říká Santa Monica, plastický chirurg CA Steven Teitelbaum, který pomohl napsat naléhavé poradenství. Tyto embolie jsou "jedinečné pro oblast hýždí", poznamenává dr. Singer, protože "tukové injekce v prsu, tváři a stehnech nevyvolávají tento stejný jev." Rozlišující anatomie "gluteálních žil" je zvláště "škaredá", vysvětluje Dr. Del Vecchio: "Jsou velmi velké a velmi tenké a jen jedna větev od vény cava, což je hlavní žíla v těle, která běží od pánve ke srdci. Pokud chirurg odstraní jednu z těchto gluteálních žil, bude se chovat jako sifon, sánějící kolem něj tuku, "a nakonec se mu to podaří do srdce. Vzhledem k tomu, že tyto žíly předvídatelně spočívají pod gluteálním svalem, "riziko může být snadno zvládnutelné: pokud nedávejte tuku do svalu, nemůžete nikoho zabít," říká doktor Del Vecchio, který je vokální zastánce vstřebávání tuku pouze do podkožní tkáně nebo tuková vrstva těsně pod kůží a vysoká na svalu.

Na patě studie pracovní skupiny několik plastických chirurgů publikovalo studie zkoumající komplexní anatomii hýždí, nuance BBL a přesné techniky a nástroje potřebné pro bezpečný a předvídatelný výsledek (a to: velké, nepružné kanyly pro maximální kontrolu a neochvějné GPS-jako vědomí umístění kanyly tip během chirurgického zákroku). Ale "stále existovala určitá nejasnost (pokud jde o správné umístění tuku), protože tam jsou opravdu vynikající chirurgové, kteří upřednostňují vejít do svalu, kteří říkají, že to mohou dělat bezpečně, takže pracovní skupina byla zpočátku zdráhavá, "Říká Dr. Teitelbaum. Bezpečnostní poradenství tohoto měsíce bylo zaměřeno na odstranění nejasné nejednoznačnosti, přičemž jednoznačně prohlašuje: "Tuk by nikdy neměl být umístěn do svalu. Tuk by měl být umístěn pouze v podkožní tkáni. "A zdůraznil jeho směrnici s tím, že:" U každého pacienta, který zemřel, při pitvě byl viděn tuk v gluteálním svalu. V žádném případě nebyl nalezen tuk pouze v podkožní rovině. "

Umístění tuku: Lepící bod mezi chirurgy

Odřízněte a vysušte. Nicméně, spousta plakátů potvrzených plastických chirurgů se domnívá, že mohou získat lepší (větší, rounder) výsledek injekcí tuku do svalu nebo pod ním, spíše než do povrchové tkáně samotné. "Myslím, že většina chirurgů, kteří provedli tento postup bezpečně a úspěšně v posledních deseti letech nebo více, injektují tuky do několika letadel, včetně subkutánního a svalového," říká plastický chirurg Miami Sean Simon, který udělal tisíce BBL posledních 10 let a nazývá to "jedním z nejbezpečnějších postupů, s nejmenším množstvím problémů, když je to správné."

Může se vám také líbit: nejlepší postupy, které byste měli znát

Doktor Del Vecchio na druhé straně tvrdí, že "není absolutně žádnou výhodou" umístit tuku do svalu, protože "ve skutečnosti tam nezůstává" - bod, který dokládá ve studii, která se očekává v publikaci v časopise Plastická a rekonstrukční chirurgie. "Když vstřebáváte tuk těsně pod [nejvzdálenější] membránou svalu," vysvětluje, "to doslova tlačí přes vlákna a stopy pod svaly do oblasti, kde tyto nádoby žijí."

Sečteno a podtrženo? Stejně jako u většiny kosmetických sporů je zapotřebí více výzkumu. V současné době probíhají studie zvyšující bezpečnost: "Pracovní skupina sdružuje přední odborníky v oblasti gluteálního štěpení tuku, aby studovali všechny aspekty postupu v anatomické laboratoři s zobrazovacím zařízením, které není snadno dostupné v operačních sálech, kde se tyto operace obvykle odehrávají, "Říká Dr. Rubin. Pracovní skupina očekává zveřejnění aktualizovaných doporučení pro praxi na tomto podzimu. "Vzhledem k současným údajům existuje mezi plastickými chirurgy diskuse o tom, zda by se v této době mělo provádět BBL," dodává Dr. Singer.

Zatím, a především, důvěřujte pouze plastickým chirurgům, kteří jsou držiteli certifikátu, aby tento postup prováděli v akreditovaných a licencovaných zařízeních nebo v nemocnicích. Hledání lékařů na webových stránkách společností (například ASPS nebo ASAPS), které jsou součástí pracovních skupin, vám pomůže zajistit, že váš dokument je aktuální v nejnovějších bezpečnostních pokynech. Měli byste být i nadále informováni o problému a při konzultaci s lékaři neváhejte zpochybnit jejich přístup. Je to tvoje zadku na trati, koneckonců.