Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Dekódováno: Vše, co jste chtěli vědět o botoxu versus plnidla

Výběr správného zvlhčovače je těžký; volba správné neinvazivní léčby u vašeho plastického chirurga nebo dermatologa je ještě těžší - zvláště pokud jste první časovač. "Rozdíl mezi neuromodulátory a plnidly může být pro pacienty obtížné pochopit, zvláště se všemi různými značkami na trhu. Pacienti požadují značky podle jména, protože je již slyšeli, ale opravdu nevědí přesně, co dělají, "říká Omaha, NE, dermatolog Joel Schlessinger. V naději, že najdeme snadný způsob, jak dekódovat právě to, co "dělají", požádali jsme o dermaty, aby rozdělila rozdíly a odpověděla na některé z nejčastějších otázek, které představují jejich pacienti.

Jak si mohu vzpomenout, co dělá co?

Richland, WA, dermatolog Sidney B. Smithová říká, že je velmi běžné, že pacienti přicházejí a jsou zmateni mezi plnidly a neuromodulátory, pokud jde o to, který z nich se objemuje a který snižuje pohyb svalů. Snadno si pamatuje pravidlo: "Vždy se snažím udržet rozhovor velmi jednoduchý. Neuromodulátory, jako Botox Cosmetic, Dysport a Xeomin, uvolňují svaly, které způsobují vrásky, zatímco plnidla buď přidávají nebo nahrazují ztracený objem. "

Můžete se také líbit: Které plniva jsou pro vás to pravé?

Co mám dostat, když chci opravit vrásky?

Kromě tohoto jednoduchého podvodného listu doktor Schlessinger říká, že neuromodulátory pomáhají relaxovat obličejové svaly, aby zjemňovaly vzhled výrazových linií, jako jsou vranové nohy, vrásky "11" a čele. Plniva, na druhou stranu, mají za cíl obnovit ztrátu plnosti tváře, rtů a rukou (myslet plniva = plnost). "Dermální plniva jsou injekční roztoky kyseliny hyaluronové nebo jiné materiály, které slouží k vyplnění oblastí, jako jsou hluboké linie okolo úst nebo ztráta pevnosti na tvářích," vysvětluje. "Plniva mohou obsahovat látky na bázi hyaluronů, jako Juvéderm, Juvéderm Voluma, Juvéderm Volbella, Restylane, Restylane Lift a Restylane Silk. Navíc jsou plniva jako Radiesse, Bellafill a Sculptra, které jsou delší a / nebo trvalé. Někteří pacienti se rovněž rozhodli používat svůj vlastní tuk jako plniva. (Úplný seznam neuromodulátorů a plničů schválených FDA naleznete na stránkách expertinjector.org.)

Bude to bolet?

Další otázka, kterou Dr. Smith říká, se často ptá. "Obecně platí, že lidé jsou mírně znepokojeni potenciálním faktorem bolesti, který se podílí na injekcích s kosmetikou Botox, ale téměř všichni jsou překvapeni, když je nepohodlí zanedbatelné."

Budou lidé schopni říct, že jsem něco udělala?

"Hned po tom, co dostáváte Botox Cosmetic, vypadá to jako malý kousnutí komárů," říká Dr. Smith. "Ale to trvá jen několik minut a poté nikdo nemůže říct, že jste to udělal." Podobně, jak poukazuje Americká akademie dermatologie, jedním z důvodů, proč jsou plniva populární, je to, že pacienti jako oni se mohou vrátit k každodenní činnosti bezprostředně po získání většiny z nich.

Může se vám také líbit: Dvě nové plniva jsou schváleny FDA

Mohu oba dostat?

Stejně jako většina léčiv, Dr. Schlessinger říká, že skutečně záleží na tom, které oblasti zájmu byste chtěli řešit. "Obě mohou pomoci minimalizovat vzhled jemných linií a vrásek, ale neuromodulátory jsou lepší pro výrazové linie hlavně na horní ploše a plnidla jsou vhodnější pro zvětšení vzhledu pokožky a obnovení ztraceného objemu v celé oblasti obličeje a určité mimo tváře oblasti jako jsou uši, ruce a jizvy. U mnoha pacientů může kombinace neuromodulátorů a plničů poskytnout nejlepší výsledky. "

Jaký je nejlepší věk, než je dostat?

"Obecně platí, že věk pacientů se může lišit a já jsem viděl, že lidé z 18 až 95 let přijdou v těchto léčbách," říká Dr. Schlessinger. "Vše závisí na cíli a osobní situaci. Jak se ztrácí objem, plničky usilují o udržení mladistvého vzhledu, zatímco neuromodulátory uvolňují vrásky, které se stávají fixovanými, nebo výrazy, které způsobují negativní konotace. "Jeden velký bonus dodává, že jste si asi ani neuvažoval:" Je zajímavé, léčba může ve skutečnosti vést k menší depresi a většímu štěstí tím, že změní probíhající tendenci k zamračení nebo se zdá být nešťastná. "

Jak dlouho budou trvat?

"Typická léčba neuromodulátorem trvá asi tři měsíce, ale tento časový rámec může být trochu více nebo méně v závislosti na pacientech, dalších léčbě, které dostávají, a jejich rutině péče o pleť. Chcete-li udržet výsledky, budete muset naplánovat pravidelnou léčbu v tříměsíčních intervalech, "říká Dr. Schlessinger. Dr. Smith dodává, že povzbuzuje pacienty, aby po příjezdu na další tříměsíční schůzku.

Plniva mají na druhé straně trochu odlišný časový rámec. "Mohou trvat tři, šest nebo dokonce až 18-24 měsíců v případě Juvéderm Voluma v závislosti na typu," říká Dr. Schlessinger. "Existují novější výplně jako je Juvéderm Volbella, které trvají až 12 měsíců v rtech, což je skvělá věc pro lidi, kteří nechtějí mít opakované výlety na kosmetické práce. Váš plastický chirurg, plastický chirurg či dermatolog vám pomůže přijít s programem léčby, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. "