Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Tento nový lék zastavuje šíření 90 procent melanomových buněk

Zatímco úsilí o snížení míry melanomu a zvýšení povědomí bylo v mnoha zemích prioritou v posledních několika letech, výzkum zjistil, že tato smrtelná forma rakoviny kůže je ve skutečnosti ještě pořád na vzestupu ve Spojených státech. Ještě horší je skutečnost, že skutečná míra úmrtnosti spojená s melanomem vzrostla, což jasně ukázalo, že Američané mají nějaké vážné přehodnocení, pokud jde o ochranu před sluncem.

Nedávné zjištění však ukázaly, že lék může zastavit až 90% melanomových buněk, které se vyvíjejí v těle - což je hlavní průlom, neboť melanomové buňky se poměrně rychle rozšiřují do vzdálených orgánů, jako jsou plicy nebo mozky, i po odstranění nádorů , což dává onemocnění více smrtelný okraj.

Můžete také chtít: Proč potřebujete vědět o diagnostice rakoviny Andyho Cohena

Ve studii, která vyšla v roce 2006 Molekulární léčba rakoviny, vědci injekčně podali myši s lidskými melanomovými buňkami předtím, než je vystaví drogy s malou molekulou, která se zaměřuje na schopnost genu produkovat molekuly RNA (jedna z molekulárně strukturálních složek života) a proteiny, které se obvykle nacházejí v melanomových nádorech. Je známo, že cílový gen způsobuje šíření onemocnění, ale poté, co byl vystaven působení této sloučeniny, až 90 procent buněk bylo zastaveno šířením.

"Byla to výzvou vyvinout drogy s malou molekulou, které mohou blokovat tuto genovou aktivitu, která funguje jako signalizační mechanismus, o kterém je známo, že je důležitá při progresi melanomu," říká Richard Neubig, profesor farmakologie a spoluautor studie. Fox News. Překlad? Tato sloučenina může skutečně zastavit tyto proteiny před odesláním signálů do těla, které říkají, že agresivně rozšiřují buňky.

Můžete také chtít: Tento kouzelný prášek promění jakýkoli krása produkt do opalovacího krému

Dokonce i lépe, Neubig řekne společnosti Yahoo Beauty, že pokud se tyto nádorové melanomové buňky mohou snížit o 90 procent, existuje možnost, že imunitní systém zahájí a dokončí zbývající 10 procent zbývajících rakovinných buněk.

Zatímco výzkum stále pokračuje, Neubig věří, že klinické zkoušky začnou během následujících dvou až čtyř let.