Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Skutečný důvod, proč nemůžete ztrácet váhu

Jak jste starší, je těžší a těžší udržet váhu. New York plastický chirurg B. MUDr. Aviva Preminger říká: "S věkem dochází ke snížení fyzických schopností, což vede ke snížení rychlosti metabolismu." Stále více se těžko udržuje cvičení, takže svalová hmota je ztracené a kalorie nejsou spáleny tak efektivně. Dr. Preminger dodává: "Existuje také pokles hladin růstového hormonu, testosteronu a estrogenu, který zpomaluje metabolismus a může způsobit, že ženy zváží. Ženy mají tendenci se potýkat s přechodem na menopauzu a metabolickým zpomalením, které přináší. "Zatímco genetika hraje roli v tom, kolik tuku nosíme a kolik tučných buněk, proces stárnutí může vést k tlustému tuku.

Může se vám také líbit: účinek hormonů na celulitidu

Ale to není jediný důvod, proč se těžko ztrácí váha. Vaše hormony hrají v tuku větší úlohu, než si myslíte. "Existují receptory na každé tukové buňce, které jsou postiženy hormonálními vlivy (menstruační cykly, těhotenství a menopauza) během života ženy, které způsobují, že tukové buňky se zvětšují nebo se zmenšují," vysvětluje mluvčí plastické chirurgie New Yorku Kenneth R. Francis. "Hormonový estrogen je prominentní v těle, zejména v dětství. Výsledkem je, že tukové buňky v dolní části břicha a oblasti kyčelního kloubu se staly více ovlivněny estrogenem, což může způsobit, že se tuky ukládají v těchto oblastech. "Vzhledem k tomu, že hladiny estrogenu s věkem klesají, některé ženy začínají zvyšovat hmotnost po menopauze, zatímco jiné zhubnout. La Jolla, CA, plastický chirurg Robert Singer říká: "Zvýšení tělesné hmotnosti a ztráta často závisí na hormonální substituční léčbě, která může způsobit kolísání."

Dokonce i když máte dietu a cvičení, je důležité pochopit dietu na poměrné cvičení. Jedním z největších a nejčastějších nedorozumění při snaze zhubnout je to, kolik potravin jíst a kolik byste měli vycvičit. Výživář Amy Shapiro, zakladatel společnosti Real Nutrition NYC, říká: "Vždycky říkám svým klientům, že nemohou překonat špatnou stravu. Množství tuku vašeho těla do značné míry závisí na tom, co jste si dal do úst; dalších 25 procent je z fitness. Můžete spálit kalorie ve třídě otáčení, ale mnozí lidé jíst dost natankovat své tělo s těmito kalorií po celý den. Nebo jíst více než spálené kalorie, což pak neposkytuje nedostatek kalorií, který je potřebný ke ztrátě tuku. "Takže i když vyděláte, musíte jíst správně. Nejlepší způsob, jak zjistit, kolik kalorií se vezme, stejně jako jídlo, které chcete jíst, je použít specializovanou aplikaci nebo se setkat s fyziologem cvičení, který vám může pomoci navrhnout správný plán.