Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

3 Celebrity se stávají skutečnými o své endometrióze - tady je důvod, proč je důležité poslouchat

Není neobvyklé, že některé nemoci mají s sebou určitou míru stigmatu nebo utajení, avšak většinou se jedná o trochu více tajemství kolem endometriózy. Naznačují zdravotní stav neviditelných žen, ti, kteří trpí, často mlčí o svém stavu a rozhodnou se vypořádat se s bolestivými a komplikovanými symptomy samotnými. Vzhledem k tomu, že jeden z deseti žen - 176 milionů žen na celém světě, aby byli přesně - trpí endometriózou, ticho nedělá nikoho žádné laskavosti.

Mohlo by se vám také líbit: 5 nejlepších tipů pro těhotenství po těhotenství

Nedávno poměrně málo prominentních žen vstoupilo do diskuse o této nemoci, zvyšování povědomí a otevření rozhovoru pro ostatní, kteří trpí tímto onemocněním. Porucha, při níž je výstelka dělohy zjevná mimo ni, vede k cystám a jizvařské tkáni na děloze, která může pro ty, kteří ji mají, agonizovat. Ve skutečnosti nejnovější celebrita, která se otevřela o svých zkušenostech s endometriózou, zpěvák Halsey, tvrdí, že měla takovou vydírající bolest z toho, že se jí během koncertů často zdvojnásobila zákulisí nebo slabá ze závažnosti bolesti.

Po několika chirurgických zákrocích, které jí pomohly zbavit se příznaků, Halsey vysvětlila fanouškům, že na chvíli bude "mimo mapu" a bude mít na svém místě příspěvek # endowarrior, který má za sebou více než 72 000 příspěvků. toto onemocnění je časté.

Další osoby, jako je Lena Dunhamová, se také o tomto stavu otevírají a Dunham vysvětluje v ní Lennyho dopis: "břišní bolesti začaly rychle a byly přísnější než mírně dráždivé křeče, jak se zdá, byly pro blonďaté ženy v růžově zbarveném Midolu reklamy. Ty by mohly být také reklamy na jogurt nebo oceán, to je málo, co mi přinášejí moje zkušenost s menstruací. "

Ale není to jen bolest, která ztěžuje tuto podmínku. Riziko neplodnosti je vyšší u žen s endometriózou, což může být děsivá myšlenka pro ženy, které doufají, že si jednoho dne otevírají dítě.

"Ano, navzdory mé diagnóze jsem ještě chtěl zkusit dítě," uvedla herečka Tia Mowry, která má endometriózu také v rozhovoru s Rodiče. "Ale nebylo možné, aby děti měly okamžitý strach."

Můžete také chtít: Mohly by způsobit Hormones Bad Death?

Nakonec se léčba tohoto stavu liší. Hormonální léky proti porodu jsou typicky prvním krokem ke zmírnění příznaků, ale závažnější případy obvykle vyžadují chirurgický zákrok pro reliéf. Je smutné, že stále neexistuje lék na endometriózu.

Zatímco by se tyto celebrity mohlo zdát marné, aby sdílely vhled do svého osobního boje s endometriózou, je důležitější, než byste si mysleli. Pacienti se mohou cítit izolovaní a zděšení při boji s příznaky, ale být dobře informováni o jejich lékařské péči, stejně jako pocit podpory od vrstevníků může být jedním z nejlepších způsobů, jak udržet tuto situaci zvládnutelnou.

Kontaktovali jsme odborníka na komentář k tomuto stavu a aktualizujeme ho, jakmile slyšíme.