Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Nutella je nyní spojena s rakovinou - je to, co potřebujete vědět

Podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) by potraviny, které obsahují palmový olej - výrobci ingrediencí, které se spoléhají na hladkou strukturu a dlouhou životnost - by mohly potenciálně představovat riziko rakoviny. Pokud to nebylo dost špatné zprávy, naše dlouholeté oblíbené šíření, Nutella, čelí nejvíce veřejnému ohlasu, neboť tato kontroverzní přísada je zařazena jako třetí nejvýznamnější (spojená pouze se slunečnicovým olejem) na zadní straně každé nádoby.

Zpráva vysvětluje, že palmový olej je mnohem karcinogennější než jakýkoli jiný olej, což by vysvětlovalo, proč hlavní evropští maloobchodníci (včetně největšího supermarketu v Itálii) již bojkotovali proti těmto nebezpečným tvrzením. Při zahřátí nad 200 stupňů Celsia (to je děláno pro odstranění jeho přirozené červené barvy a neutralizovat jeho vůni, extrémně společný krok ve výrobě mnoha potravin), palmový olej produkuje sloučeniny nazývané glycidyl estery mastných kyselin, což je, když se stává nebezpečným riziko pro naše zdraví. "Existují dostatečné důkazy o tom, že glycidol je genotoxický a karcinogenní," uvedl dr. Helle Knutsen, předseda Konamu, panel EFSA, který v květnu vyšetřoval palmový olej. "Proto panel Contamu nezajistil bezpečnou úroveň pro GE. sloučeniny v jiných rostlinných olejích a margarinech, zpráva ESFA vysvětluje, že se nacházejí v mnohem vyšších a potenciálně nebezpečných množstvích v palmovém oleji.

Můžete také chtít: Nutella vlasové barvivo by mohlo být nejvíce lahodný způsob, jak barvit vlasy

Ačkoli statistiky jsou proti nim, Ferrero, výrobce Nutelly, nepadne bez boje. Nedávno zahájila novou reklamní kampaň zaměřenou na tyto tvrzení přímo a trvá na tom, že používá palmový olej způsobem, který není nebezpečný, pravděpodobně kombinuje teplotu pod 200 stupňů Celsia a extrémně nízký tlak na minimalizaci kontaminantů a vysvětluje, bez této klíčové složky by šíření, které jsme všichni milovali, by nebylo stejné. Co se však nezmiňuje, je nákladovým faktorem, který stojí za rozhodnutím: protože palmový olej je nejlevnější olej na trhu, výměna surovin by výrobci ušetřila 8 až 22 milionů dolarů každý rok, informuje agentura Reuters.

Čokoláda se setká s lískovým oříškem pokračuje v boji na svých webových stránkách pod sekcí "Co je uvnitř", vysvětluje, že v Nutelle se používá palmový olej, který dodává produktu smetanovou texturu a zároveň zvyšuje chuť jeho přísad. "Je to nejlepší přísada pro správnou hladkost Nutelly, která zaručuje její speciální roztíratelnost a především zabraňuje procesu hydrogenace, který by jinak produkoval nezdravé trans-tuky." Zatímco prameny nejsou úplné, řekli spotřebitelům, že přestanou jíst všechny potraviny, seznam palmového oleje jako hlavní přísady, myslíme si, řezání těchto potravin by mohlo být pro nejlepší jakkoli.