Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Nepoškozená chirurgie by mohla být v naší budoucnosti

V perfektním světě byste mohli podstoupit operaci jakéhokoli druhu a těžit z výhod, aniž byste museli zůstat s jizvy. Zatímco to zní spíše jako pipedream než realita, nová studie vydané University of Pennsylvania říká jinak.

Vyvinutý jako alternativní způsob léčby, doktoři na vysoké škole objevili způsob, jak ovlivňovat kůži, jak se léčí z místa řezu, takže jizva není vytvořena. Stručně řečeno, jakékoli známky jizvy by byly sotva zjistitelné a téměř zcela neviditelné.

Můžete se také líbit: odborníci sdílejí ošetření krásy špatně

Tak jak to funguje? Předpokládá se, že buňky, které se typicky nacházejí ve zranění (myofibroblasty), musí být přeměněny na tukové buňky, což není snadné. Výzkumníci strávili roky, když zjistili způsob, jak manipulovat s myofibroblasty do tukových buněk, které nezanechávají jizvy. "V podstatě můžeme manipulovat s hojením ran, takže to vede k regeneraci pokožky spíše než k jizvení," řekl vedoucí vyšetřovatel a Philadelphia dermatolog George Cotsarelis, MD. "Tajemství je regenerovat vlasové folikuly jako první. Poté se tuk regeneruje v reakci na signály z těchto folikulů. "

"Nespavostná chirurgie byla vždy" nedosažitelným cílem "jakéhokoli chirurgického zákroku, zejména plastické chirurgie. Používáme spoustu krémů, lasery, injekcí a dokonce i radiační terapii, abychom zabránili a léčili chabou jizvu. Myslet si, že schopnost provádět operaci bez vytváření jizev by mohla být v dosahu, je extrémně vzrušující pro všechny lékaře, "říká Troy, MI, plastický chirurg Anthony Youn.

Zatímco v léčebných úřadech není k dispozici žádná kosmetická operace, tento nový postup slibuje a může otevřít myšlenku chirurgického zákroku - zejména plastické chirurgie - zcela nového typu pacienta, který by nikdy nepovažoval proceduru za prostě jen jizvy.