Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Je domácí rtů Needling nejrychlejší způsob, jak plést vaše rty bez plniva?

Rolovací jehly přes vaše rty nejsou přesně příjemné, natož v žádném případě prospěšné. Nicméně, krása blogger Farah Dhukai nedávno vzal do Instagram podporovat to, co tvrdí, že je snadná, at-domácí alternativa pro výplně na rty: dermarolling.

"Přemýšlel jsem o tom, že jsem se dostal do výplně, ale rozhodl se zkusit tuto alternativní metodu a já ji miluju!" Říká Dhukai v příspěvku, než vysvětlí přesnou metodu, kterou používá při dermarollingu.

Dermarolling, aka microneedling, pracuje s použitím dermarolleru plného několika, malých jehel, které vyrážely pokožku a vytvářejí v epidermis drobné rány. Tyto drobné punkce nutí kůži opravit sama sebe a vytvořit nové kožní buňky pro jasnější, pevnější vzhled. Zatímco se tato metoda ukázala jako vysoce účinná pro zvýšení tvorby kolagenu, odstranění jizev z akné a zlepšení celkové struktury pokožky při použití na kůži obličeje, bylo to většinou považováno za proceduru v kanceláři, kterou by pacienti neměli zkoušet doma.

Může se vám také líbit: Jak se Microneedling stává ještě efektivnějším

Marianne Pistilliová, PA-C Schweiger Dermatology v NYC, souhlasí s tímto pojetím: "Myslím, že je příliš riskantní a měla by být prováděna pouze lékařem nebo vyškoleným operátorem," vysvětluje. "Je příliš riskantní, než se krvácíte, protože existuje obrovské riziko infekce a ještě více děsivé, může to způsobit opary."

Touží? Zatímco jehlice rtů bude mít pro vaše rty stejný prospěch, který zvyšuje hladinu kolagenu a zvyšuje pokožku, stejně jako vaše tvář, je lepší nechat to pro profesionály.