Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Proč vaše závislost na kávě může pomoci vám žít déle

Pro každého, komu bylo řečeno, že pijete příliš mnoho kávy, jsou dobré zprávy o vaší závislosti na kofeinu. Nyní můžete odpočívat s vědomím, že tyto několik pohárů joe může skutečně pomoci vám žít déle než ti, kteří nerozumí potřebě vaší denní opravy.

Výzkumní pracovníci Stanfordské univerzity dospěli k těmto informacím během probíhající studie týkající se stárnutí. Zjistili, že určitá skupina účastníků studie měla nižší hladinu zánětlivých látek v jejich krvi. Studie, publikovaná online v roce 2008 Přírodní medicína, následovali lidé ve věku 20-30 let a druhá skupina lidí ve věku 60 let. Další testy ukázaly, že kofein hrál aktivní roli při blokování chemických látek, které způsobují zánět související s věkem - což je faktor, který přispívá ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Můžeš také rád: závislý na kávě? Blame Genetics

Účastníci, kteří denně vypili několik šálků kávy, měli extrémně nízkou aktivitu v cestě zánětlivého genu. Stanfordská lékařská fakulta Dr. David Furmanová, která spoluzaložila studii, vysvětlila, že kofein inhibuje tuto cestu, která přispívá k chronickému zánětu a různým chronickým chorobám. "Čím více lidí konzumovalo kofein, tím více bylo chráněno před chronickým stavem zánětu."

Aby dále vyšetřili své nálezy, výzkumný tým také inkuboval imunitní buňky u myší kofeinem. Výsledky potvrdily, že kofein zakázal zánětlivý účinek na buňky. "To, že něco, co mnozí lidé pijí - a opravdu chtějí pít - mohli mít přímý přínos, bylo pro nás překvapením," řekl studium spoluautor Dr. Mark Davis. "My jsme neposkytli některé z myší kávy a ostatních bez kofeinu. To, co jsme ukázali, je korelace mezi spotřebou kofeinu a dlouhověkostí."