Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Pokud jste skeptický syntetických chemikálií v opačném okně, je to dobrá zpráva

"Kůže je příliš citlivá" je často používaná (i když špatná) výmluva, že nepoužíváte opalovací krém. Nyní byl zveřejněn nový výzkum Evropský žurnál fykolologie říká, že možná budeme muset ten jediný odejít.

Jeho nálezy: Opalovací krémy a zvlhčovače vyrobené z kyanobakterií mohou poskytnout bezpečnější možnost syntetických formulací.

Může se vám také líbit: Tento nový léčivý přípravek zastaví šíření 90% melanomových buněk

"Jak se dostáváme do období, kdy se obracíme k přírodě, abychom nahradili syntetické chemikálie, je průmysl poháněn hledáním alternativ k přírodním produktům. Cyanobakterie, malé fotosyntetické mikroby, nabízejí nový potenciál. Jedna sada sloučenin je syntetizována pro ochranu před poškozením ultrafialového a intenzivního slunečního záření. Tyto sloučeniny, jak jsou diskutovány v tomto přehledu, nabízejí mnoho výhod oproti současným synteticky odvozeným slunečním krémům, "uvedla autorka Carole Llewellynová, docentka v aplikované vodní biovědě.

Beverly Hills, CA, dermatolog Ava Shamban, říká, že myšlenka s největší pravděpodobností není tak daleko od reality a kožní přínosy jsou velké. "Velmi brzy můžeme vidět opalovací krémy a zvlhčovače odvozené od různých kmenů bakterií! Výhodou je, že méně škodlivých chemikálií snižuje riziko kontaktních alergií, napodobování estrogenů a poškození životního prostředí. "