Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Studie odhaluje kacířství pod vaší pláží Umbrella poškozuje kůži

Dokud si vzpomínám, přinést deštník, který by ležel pod pláží, byla zodpovědná věc, kterou musíte udělat, aby se vaše pokožka chránila před škodlivými paprsky slunce a aby se zabránilo spálení. Ve skutečnosti, pokud jde o mne, hledat stín pod těmito barevnémi slunečníky nebo slathering s SPF bez jednoho byl jeden ve stejném. Ale podle nové studie publikované v JAMA Dermatologie, Já - a asi tisíce dalších, kteří si mysleli, že tyto deštníky mohou poskytnout dostatečnou ochranu před slunečním zářením - byly po celou dobu špatné.

Můžete se také líbit: Jak slunce poškozuje kůži

Randomizovaná klinická studie se zaměřila na to, jak dobře funguje typický odstín od deštníku na pláži v porovnání s ochranou, kterou nabízí opalovací krém s vysokým SPF (zkouška použitá jako SPF 100). 81 účastníků z Texasu bylo rozděleno do dvou skupin: Členové zastřešující skupiny sledovali jejich umístění pod stínem a přizpůsobili se změnám úhlu slunce po celý den - proces probíhal od 10:00 do 14:00 - aby se minimalizovalo jakékoli (tvář, horní část hrudníku, zadní část krku, obě ramena a obě nohy), zatímco osoby v opačném okulku byly instruovány, aby opakovaně aplikovaly opalovací krémy každé dvě hodiny (častěji, pokud se začaly potit). vědomí, že jejich použití na opalování by bylo zaznamenáno na konci pokusu.

Výsledky byly šokující. Během tří a půl hodiny expozice slunce se 78 procent účastníků pod střechou bez SPF vyvinulo spáleniny, zatímco jen 25 procent účastníků, kteří používali opalovací krém bez stínu, spálil.

Je však důležité poznamenat, že ani jeden z těchto přístupů zcela nezabránil spálení slunečního záření, což podle studie naznačuje, že kombinace - při použití vysokého SPF opalovacího krému a současně i podklínání - může být zapotřebí pro ochranu proti špičkám před těmito škodlivými což je přesně to, co radí kožní onkologická nadace a drtivá většina dermatologů. Montclair, NJ, dermatologka Jeanine B. Downieová, říká, že doporučuje pouze slunečníky, které mají SPF 50 nebo vyšší, pokud jde o jejich ochranu. "Kromě deštníku by se na pokožku měla aplikovat také opalovací krém s obsahem SPF 30 nebo vyšším, a pokud se nacházíte v New Yorku nebo v okolních státech každé dvě hodiny, opakujte každou hodinu, pokud se nacházíte blíže k rovníku" říká, a dodává, že je rozhodující, že jsme vážně, když děláme oba, ne jenom jeden, protože lidé nestačí dostatek opalovacího krému a jen jedna z těchto praktik nestačí na to, aby se postavila sama.