Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Děláte to v práci by vám mohlo být staré o osm let

Pravděpodobně jste slyšeli vrták, pokud vaše práce zahrnuje sedět u stolu celý den: Postavte se, protáhněte se, pohybujte se každým tak často a jen udělejte něco, co vás vyvede z této "zhuštěné" pozice. Docela jednoduché teoreticky, ale pokud se to stále nedaří, tato zpráva vás povede k běhu poledního maratonu.

Jak nejprve vyšlo v roce 2007 Slunce a ohlásil New York Post dnes, výzkumníci z University of California v San Diegu School of Medicine zjistili, že sedět déle než 10 hodin denně (s nízkou fyzickou aktivitou) se rovná biologicky starší by-gasp! -eight years.

Můžete se také líbit: měly by ženy pracovat jako muži?

Studie, publikovaná v American Journal of Epidemiology, se podívala na téměř 1 500 žen ve věku 64 až 95 let (skupina je vlastně součástí větší, národní studie zaměřené na vyšetřování chronických onemocnění u žen po menopauze). Co oni našli: Ženy, které na den méně než 40 minut mírné až silné fyzické aktivity a kteří zůstávají sedavé po dobu více než 10 hodin (tj. Den sedí u vašeho stolu), mají kratší telomeres - ty drobné čepice na koncích řetězců DNA, které chrání integritu chromozomů. Podle časopisu "telomeři postupně zkracují s věkem ... zkrácená délka telomer je spojena s kardiovaskulární chorobou, cukrovkou typu 2 a závažnými rakovinami."

"Naše studie ukázala, že věk buněk stárne rychleji se sedavým životním stylem. Chronologický věk nemusí vždy odpovídat biologickému věku," uvedl Aladdin Shadyab, PhD, vedoucí autor studie s Katedrou rodinné medicíny a veřejného zdraví ve škole.

"Zjistili jsme, že ženy, které seděly déle, neměly kratší délku telomer, pokud cvičí nejméně 30 minut denně, národní doporučené pokyny," řekl Shadyab. "Diskuse o výhodách cvičení by měly začít, když jsme mladí a fyzicky činnost by měla být nadále součástí našeho každodenního života, jak stárneme, a to i ve věku 80 let. "