Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Faktor číslo jedna, který předpovídá, jak dobře narosteš

Předpovídat, jak dobře budete starnout, není příliš jednoduché a když se díváte na své rodiče, může vám pomoci předvídat vaši genetickou predispozici, určitě to není spolehlivý systém.

Naštěstí nedávná studie naznačuje, že někdo může předpovědět, jak dobře věku prostě hledá v zrcadle. V Olayově multidisciplinárním a etnickém studiu (MDE) vědci zjistili, že ti, kteří mají tmavší pleťové tóny, stárnou mnohem pomaleji než ti s lehčími tóny pleti.

Můžete se také líbit: Je tato "abeceda" péče o pleť trik Odpověď na jak dobře budete věk?

"Přírodní úroveň pigmentace naší pokožky je hlavním předpovědím, jak dobře je chráněna před poškozením UV zářením," vysvětluje Dr. Alexa B. Kimballová, profesorka dermatologie na Harvardské lékařské škole. "Granuláty melaninového pigmentu pracují na absorpci a neutralizaci UV záření, které zasahuje do pokožky a jinak by byly zodpovědné za poškození, které vedou k fotosenzuraci, což je největší faktor a akcelerátor stárnutí pokožky."

Překlad: Tmavší pleť znamená vyšší úroveň přirozené ochrany před sluncem, což všichni víme, je velkou příčinou předčasného stárnutí pokožky.

Jen proto, že afroameričtí Američané a Hispánci s tmavšími pleťmi jsou předurčeni ke stárnutí lépe než většina, je stále důležité, aby se podíleli na dobré péči proti stárnutí pokožky. Takže vyčistěte pleťové krémy, jako je Olay Regenerist Micro-Sculpting Cream Face Moisturizer (34 dolarů), které pomůže zlepšit pružnost pokožky a zabránit tvorbě vrásek v budoucnu - bez ohledu na to, jakým tónem pleti jste se narodili.