Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Dermy míchání jejich vlastních předpisů: Do nebo Dicey?

Ve světě dermatologie a péče o pokožku probíhá snaha vytvořit "dokonalý" produkt. Pár, kteří sledují poptávku spotřebitelů a rostoucí náklady na aktuální léky na předpis a máte něco známého jako "složení" - jakési "míšení na zakázku", které dělají mnozí dermatologové.

"Smíšené nebo smíšené výrobky jsou dlouhodobou praxí," říká Norwalk, CT, dermatolog Deanne Mraz Robinsonová. "Existuje mnoho kožních stavů, pro které neexistuje ideální místní dostupný nebo schválený FDA - ať už není ideální, nebo koncentrace nebo typ složek nejsou přizpůsobeny konkrétnímu stavu, který ošetřujeme. Jako taková existuje velká praxe buď psaní více receptur a mít pacientovou směs a aplikovat je, nebo složením nového předpisu obsahujícího požadované přísady. "

Můžete se také líbit: Je to akné nebo něco jiného?

Jednou z velkých výhod plynoucích z "míchání" složek: Můžete skončit silnějším a více multitaskovým produktem - méně. "Mnohokrát to není pojištění kryto, takže pacienti je mohou lépe dostat prostřednictvím svého lékaře," říká MD New York Dermatolog Sapna Westleyová. "Je také možné provést kombinaci několika synergických složek, které mohou být příznivější pro daný stav než samotné. Navíc se tím zvyšuje soulad, pokud pacienti mohou používat více složek v jednom produktu jednou denně, než aby museli použít více krémy častěji. "

Jak vysvětluje doktor Mraz Robinson, obvykle se jedná o kombinovanou topickou léčbu, která není dostupná jako standardní předpis a musí být vyplněna v lékárně. "Vzhledem k zvýšenému riziku léčby topickými léky na předpis může být mnoho léků dostupné lékárnami lépe."

Můžete také chtít: Tento recept-pevnost Retinoid jen rozšířil do OTC linky péče o pleť

Zatímco to může být levnější, doktor Mraz Robinson připouští, že to bude "jiný" předpis. "To také nebude schváleno FDA, i když jednotlivé složky mohou být schváleny FDA," říká. (FDA nedávno vydala prohlášení, dokument 503A, který vydává regulační pokyny pro přípravu léků. Pacienti by měli zjistit, zda jejich smíšený předpis je v souladu s tímto novým předpisem.) "Například bych možná chtěl použít místní léčivý přípravek pro rosacea, který obsahuje topický ivermektin a topický metronidazol, které jsou smíchány v uklidňujícím krémovém přípravku. To neexistuje jako standardní předpis dostupný u farmaceutických společností, ale může být složen pro použití. "

Coral Gables, FL, dermatolog Janice Lima Maribona říká, že je také fanouškem míchání - konkrétněji pro pacienty, kteří mají kožní onemocnění, jako je růžovka a akné. "Mám ráda směs kyseliny retinové krémy a zvlhčovače krku; vitamin C od SkinCeuticals s různými maskami; a SkinCeuticals masky s dalšími předpisy pro akné, jako je Tazorac, a přípravky bez předpisu, jako je kyselina salicylová. V poslední době se jednalo o vzestupný trend, obzvláště pro nás milovníky chemikálií a fanoušků produktů, "říká, ale poukazuje na to, že je třeba zvážit některé věci. "Věci jako kyselost, pH a konzistence jsou opravdu důležité. Navíc byste měli být informováni, že existuje směs a měli byste vědět, co dělat, pokud dojde k reakci. "

Můžete také rád: FDA schvaluje nový recept Rosacea krém

A co víc, říká dr. Mraz Robinson, je, že pacienti by se měli zeptat, jaké jsou všechny složky a bezpečnost smíšeného předpisu. "Doporučuji ptát se, jestli existuje zvýšená šance na podráždění kombinovaným lékem a jak dlouho by měl být použit. Pacienti by si měli být vědomi, jestli jejich lékař vydává léky ze své ordinace nebo jestliže potřebují mít na předpis lékárnu specializovanou lékárnu. "Dr. Westley zdůrazňuje, že váš dermatolog by měl podrobně vysvětlit, jaká sloučenina je z hlediska toho, co přísady jsou, jak pracují společně a jestli je to něco, co je také k dispozici prostřednictvím komerční lékárny. "Příklady zahrnují tretinoin / hydroquunione / topical steroid, který se používá pro melasma nebo tretinoin v emolientní bázi pro anti-stárnutí," říká. "Sloučeniny pro léčbu psoriázy - silný topický steroid, který je spojen s močovinou nebo kyselinou salicylovou, které mohou zvýšit penetraci steroidu - jsou také běžně zesíleny lékaři, protože to není k dispozici v komerční lékárně."

Samozřejmě je tu také možnost vyzkoušet linky vyvinuté lékařem, které splynou to nejlepší z obou světů. "V mé praxi si můj syn, Daniel a já vyvinuli přípravek na břišní a tělové balzámy s 1% hydrokortizonem nazývaným FixMySkin 1% Hydrokortisone Léčivý balzám. Pomáhá s kožními problémy, od ekzému až po psoriázu a suché rty, "říká Omaha, NE, dermatolog Joel Schlessinger, ale přiznává, že to nebylo snadné. "To je něco, co bylo těžké udělat bez pracovní ruky v ruce s FDA mezitím, aby se ujistil, že formulace splnila přísná pravidla."

"Náklady mohou být významné a v našem případě to stojí desítky tisíc dolarů na vývoj výrobku, a to ani nezohledňovalo významné částky, které nakonec stojí za patentovou ochranu," říká. "To není něco, co mnoho dermatologů má žaludek, takže to bylo do značné míry opuštěno."

"Křik je radost tím, že jste věděli, že jste vytvořili něco, co je jedinečné."