Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Těhotenské nádory: Podivný těhotenský vedlejší účinek, který může trvat navždy

Radosti mít dítě jsou nekonečné. Některé z nežádoucích účinků těhotenství však nejsou tak velké a mohou zanechat nežádoucí problémy, jako jsou stripy, uvolněná kůže a tuk, které se těžko opravují. Existuje však další problém, který těhotenství může způsobit, že je věnována jen malá pozornost nazývaná pyogenní granulom nebo "těhotenský nádor" a jeho účinky jsou velmi vážné.

Vzniká na dásně nebo ústní sliznici kdekoli na těle, stejně jako nos, těhotenský nádor je v podstatě benigní léze. Beverly Hills, CA, plastický chirurg Behrooz Torkian říká, že pyogenní granulomy jsou často považovány za benigní růst kapilárních cév, které mohou mít lokální postižení z nepohodlí a krvácení. "Příčiny těchto nádorů jsou neznámé, ale možnost předchozí traumy v oblasti výskytu byla široce akceptována," dodává Dr. Torkian.

Můžete se také líbit: 5 nejlepších tipů pro těhotenství po těhotenství

Při transplantaci až 5 procent všech těhotenství pokračuje Dr. Torkian, že i když není známo, co přesně způsobuje tyto benígní nádory během těhotenství, které se mohou pohybovat v rozmezí od 0,5 cm do 2,5 cm, skutečnost, že nejvíce vyřeší po porodu ( ale to neplatí u všech) a může se opakovat s následnými těhotenstvím naznačuje vazbu na hormony nebo růstové faktory. "Je zajímavé, že některé léky, jako je Accutane a perorální antikoncepční pilulky, mohou souviset s nástupem těchto lézí."

Zvýšené červenohnědé hrboly se mohou vyskytovat samostatně nebo v malých klastrech obvykle během prvního trimestru těhotenství a mohou být odstraněny chirurgicky vyříznutím, zmrazením nebo kauterizací. Ale Dr. Torkian říká, že pokud nádor způsobí deformaci tváře, může být nutné provést rekonstrukční chirurgii. "V současné době mám pacientku, s kterou se těším na tyto benigní nádory, a opravy změní její život. Děláme fasciální štěp, který zesvětluje kůži v postižené oblasti a ošetření laserem k nápravě zabarvení pokožky. Má také dermabrazi, aby řešila strukturu a případně i plnivo nebo tukové štěpení, aby jemně vyladilo konturu nosu. "