Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Studie říká: příliš mnoho plastických chirurgů s výhledem na příznaky duševní choroby před chirurgickým zákrokem

Tady je tady šňůra, tlukot, plnější rty, menší nos - existuje mnoho možností pro vylepšení vašich vlastností pomocí kosmetických operací. Podle nového výzkumu, který publikoval JAMA Plastická chirurgie obličeje, téměř jeden z deseti pacientů, kteří hledají obličejovou plastickou chirurgii, trpí tělesnou dysmorfickou poruchou (BBD), ale plastičtí chirurgové nejsou vždy schopni zaznamenat známky. Výzkumníci zjistili, že méně než polovina pacientů s diagnózou onemocnění těla a duševními chorobami byla v průběhu hodnocení vyšetřena pozitivně na poruchu.

Během studie objevil tým v oddělení tvářecích plastů a rekonstrukční chirurgie Johns Hopkins University téměř 600 pacientů, kteří během 11 měsíců hledali obličejovou plastickou chirurgii na třech zdravotnických pracovištích. Pomocí speciálního dotazníku byl tým určen, zda pacienti trpěli tělesnou dysmorfickou poruchou - podmínkou, která je charakterizována představou poruchy fyzické kondice, která někdy vede k extrémní nebo nadměrné kosmetické chirurgii.

Můžete také rád: 4 krát lékaři musí říkat ne kosmetické procedury

Téměř 10% účastníků studie testovalo BBD pozitivně, ale pouze 4% pacientů mělo podezření na psychiatrickou poruchu u plastických chirurgů. "Všichni jsme věděli, že pacienti s BDD byli v naší praxi, ale nepoznali jsme jeho prevalenci," řekl profesor otolaryngologie / chirurgie hlavy a krku a autor studie Dr. Lisa Earnest Ishii v rozhovoru CBS News.

Vedle svých zjištění studie rovněž zdůrazňuje, že neexistuje žádný formální screeningový proces, ani neexistuje dokumentace o tom, kolik pacientů s duševním onemocněním prochází screeningovým procesem a že jsou schopni následovat s přáním plastické chirurgie. Dover, OH, plastický chirurg z obličeje David Hartman říká, že pro jednoho je hyperaktivní červené vlajky během první konzultace. "Ačkoli někteří pacienti mohou být šikovný při maskování své poruchy, obzvláště pokud byli v bloku s jinými chirurgy, 90 procent duševní nemoci může být zjištěno během prvních pár minut počátečního rozhovoru. Snažím se zjistit, zda pacient někdy byl spokojen s předchozí procedurou nebo léčbou. "

Pro dobrý plastický chirurg se diskutuje o požadovaných výsledcích nejen o poznávání estetických cílů jeho pacientů, ale také o tom, zda se něco nezdá být správným během screeningu. "Chci se ujistit, že naši pacienti mají reálné očekávání: zlepšení, ne dokonalost. Pokud máme pochybnosti o vhodnosti daného pacienta pro kosmetický postup, odkazujeme jej na vybraného psychologa pro formální hodnocení a hlášení, "říká Dr. Hartman.