Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Dysport jsem zavedl do mé čelisti, aby se zbavil bolesti a fungoval

Ačkoli jsem nikdy nebyla formálně diagnostikována s TMJ, lékaři mi říkali, že mám velmi silný skus a já jsem byl označen jako "clencher". Teprve před několika lety jsem začal pociťovat bolesti v čelisti, když jsem se probudil ráno a znovu po dlouhém dni v práci, když jsem šel domů. Také jsem často trpěl bolesti hlavy, která vyplynula ze zatáčení.

Můj zubař mi řekl, že jsem sebral zuby a že jsem mohl využít noční stráže, kterou jsem od té doby vyčerpal a každou noc jsem nosil každou noc (nazývá se to NTI a zabraňuje tomu, aby se zadní zuby dotýkaly, takže nemohou když spím). Nicméně po několika měsících jsem pociťoval trochu bolesti v mé čelisti a přemýšlel jsem nad tím, jestli existují nějaké další možnosti, kromě toho, že mám svou čelist zlomenou operací, abych ji změnila. Je ironií, že během této doby jsem měl schůzku s mým dermatologem Dr. Beerem pro něco, co nesouviselo a téma mé čelisti se objevilo. Řekl: "Víte, že můžete injekčně podat injekci neuromodulátoru, který pomůže zmírnit některé bolesti."

Můžeš se také líbit: Bethenny Frankel odhaluje, proč má Jawline vypadá tak odlišně

Četl jsem o tom předtím během výzkumu příběhu, ale nikdy jsem si neuvědomil, že je tak přístupný a snadný, a že to někdo dokáže (nepotřebujete zubařův odkaz nebo důkaz, že máte TMJ). Dr. Beer také zmínil, že protože neuromodulátor (Botox Cosmetic, Dysport nebo Xeomin) dočasně paralyzuje svaly v oblasti čelisti, může jim zabránit v tom, aby se přemítali a vyčnívali z obličeje tolik, což má tendenci vyvíjet více mužský vzhled . (Boční poznámka: Tento typ injekce je v Asii velmi populární, protože ženy chtějí zmírnit vzhled své čtyřhranné čelisti, aby vypadaly více ženskosti.)

Po nějakém dalším výzkumu (jenom to, že jsem ji objevil v kanceláři, zjistil jsem, že alespoň tři další ženy, s nimiž pracuji, to udělali) jsem se rozhodl zkusit. Skutečná léčba je tak rychlá a bezbolestná. Doktor Dr Beer mi řekl, abych sevřela mou čelist a pak injektoval Dysport (dva malé prsy) do každé strany - to bylo za necelou pět minut. Upřímně si nedokážu vzpomenout ani na to, že jsem cítil rychlý úder, ale to by byla jediná "bolest".

Důležité je poznamenat, že toto použití neuromodulátorů není schváleno FDA, ale je široce dostupné a bezpečné, pokud je prováděno správným lékařem, který má zkušenosti s léčbou. "Botox, Dysport a Xeomin mohou být používány mimo označení pro léčbu mnoha typů problémů," říká West Palm Beach, FL, dermatolog Kenneth Beer, MD. "Podle mých zkušeností je jeden z nejlepších pro TMJ kvůli ztuhnutí. Moji pacienti se většinou snažili mnoho dalších postupů a jsou mizerní, podívám se na hmotu svalu, když jsou zuby sevřené a rozhodují se o tom, co a kam se mají podávat ale v žádném případě to není zázrak - pro některé to funguje, ale ne pro všechny. "

Můžete také chtít: 15 produktů pro pevnější, těsnější jawline

Co se týče výsledků, mohu říci, že jsem pocítila změnu co nejdříve dva dny po léčbě. Moje čelist se necítila jako bolest, a asi za týden jsem si všiml, že mé vyčnívající svaly nevypadaly tak drsné jako předtím. Skutečně jsem cítil, že bych mohl mít z jedné strany více výstřelů za ještě větší výsledek, což Dr. Beer naznačil, že bych možná potřeboval uvažovat o tom, jak je moja situace špatná.

Podle Dr. Beera se výsledky liší od člověka k člověku a závisí na tom, jak závažný je problém a kolik je injektováno. "Pokud to funguje, doporučuji léčbu každých čtyři měsíce, ale většina lidí ví, kdy je čas přijít, protože začínají sevřet a bolest a bolest hlavy znovu."