Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Stvořitel oblíbené alkalické diety celebrity čelí hlavnímu vězení

Alkalická strava je jednou z nejpopulárnějších diety, která se za posledních několik let dostala na wellness scénu - a dokonce má podporu celebrit, která ji podporuje. Kate Hudson a Jennifer Aniston oba byli hlavními fanoušky stravovacího režimu, avšak poslední zprávy přemýšlejí o výživovém trendu. Ukázalo se, že "doktor", který vytvořil dietu, nyní čelí nějakému velkému vězení a měl proti němu několik vážných obvinění.

Stvořitel alkalické stravy Robert Young napsal v roce 2010 knihu "Zázrast pH" a vysvětloval předpoklad jeho stravy jako myšlenku, že určité potraviny mohou způsobit, že vaše tělesné pH se stane kyselým a vyvolává zdravotní problémy. Young rychle získala celebritu a Victoria Beckham dokonce vylepšila fotku alkalické stravy kuchařky a Kate Hudson, která prosazovala volbu životního stylu ve své nedávno publikované knize.

K překvapení svého slavného pořadu byl mladý odsouzen za praktikování lékařské medicíny bez licence v roce 2016. Ukázalo se, že doktorát, o kterém tvrdil, že získal, byl ve skutečnosti z neakreditované korespondenční školy, která chrlí falešné diplomy, BBC zpráv. Dále mu byly vzneseny poplatky za údajné smrtelné onemocnění rakovinných pacientů z tisíců dolarů, slibující, že je zbaví jejich onemocnění intenzivním programem zásadní stravy v kalifornském "Miracle Ranch".

Můžete se také líbit: Vyzkoušel jsem Kate Hudsonova dieta a tady je to, co se stalo

Nedávná zpráva BBC profilovala jednoho z mladých pacientů od roku 2012, když říkala, že zaplatila mladému více než 77 000 dolarů za pobyt na svém ranči, aby se vyléčila z jejího onemocnění. Nicméně místo toho, aby se s ní zacházel s obvyklými léčebnými postupy, které by jí mohly zachránit život, dostala infuze sódy na pečení, která nemocné ženě neposkytovala žádné výhody. 27-letý pacient zemřel po třech měsících po léčbě Youngovým plánem na svém ranči.

San Diego Union-Tribune oznámil, že Robert Young nyní čelí až třem letům ve vězení kvůli praktikování lékařství bez licence a podstoupí obnovu řízení za své podvodné činy, ke kterým došlo v jeho zdravotním středisku v San Diegu.

"Nemám chuť na stížnosti kvůli tisíckům, ne-li milionům, lidem, kterým byla napomáhána programem [alkalické stravy]," řekl Young, když se zeptal BBC, zda se cítil opovržení. Aktualizujeme s Youngovým odsouzením, jakmile bude oznámeno.