Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Překvapující historie za trendem Buddha Bowl Vidíte všude

Vzhledem k tomu, že v roce 1999 otevřela v New Yorku původní surová jídelna, Quintessence, sloužila jako Buddha Bowls.

"Měli jsme je na jídelním lístku od prvního dne," říká spoluzakladatel a vedoucí provozu Mun Chan. "Jsou to v podstatě směs mesclun, kale a romaine salátu podávané ve velké misce s dostatkem prostoru pro zákazníka, aby přidal řadu zálivků, aby vytvořil svůj vlastní jedinečný salát."

Můžete také chtít: 7 Čerstvé způsoby, jak zlepšit vaše Smoothie

Nyní se jedná o velkou chvíli - spojuje se s dalšími populárními "mísami", jako je smoothie, acai a poke na okruhu sociálních médií. Jedno rychlé vyhledávání na Instagramu ukazuje barevné misky, které se mohou pochlubit zdravými výtečkami jako ostatní vegetariáni, zrna, bílkoviny, tuky a semena (pro začátek), ale Chan poukazuje na to, že jsou už dlouho. "Servírovací miska je vlastně nazývána žebráním buddhistického mnicha. Za starých časů mniši používali tuto mísu k tomu, aby prosila lidi o levé oversky. Proto jménem "Buddha Bowl." "

"Je to velmi populární položka, spíše na jaře a v létě. Zákazníci mají rád zelenou misku a mohou si vybrat, co s ní chtějí, "říká Chan a dodává, že si myslí, že v nadcházejících měsících uvidíme více boomu v místech." Koncept je již se odehrává v salátových barvách, ale dosud nebylo nalezeno na většině restauračních menu. "