Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Vědci odhalí nový břišní hormon, který zrychluje úbytek hmotnosti

Představte si, kdybyste nemusel pracovat tak tvrdě, aby spaloval tuky. Pro ty, kteří znají boj o to, aby se pokoušeli zklidnit, jsou velké zprávy z Výzkumného ústavu Scripps, které mohou nakonec učinit vaše úsilí milionkrát jednodušší. Vědci ústavu identifikovali hormon, který spouští spalování tuků ve střevě během trávení. Tento objev, i když stále ještě v plenkách, může vést k nové třídě léků na snížení tuku, které fungují lépe než to, co je již na trhu.

Předchozí studie ukázaly, že serotonin hraje významnou roli v tom, jak metabolizujeme lipidy nebo způsob, jakým jsou mastné kyseliny tráveny a skladovány. Pro tuto novou studii, publikovanou v Přírodní komunikace, biologové experimentovali s použitím kruhové červi C. elegans přesně určit, jak je serotonin schopen řídit ztrátou tuku. Tito červi mají podobný metabolický systém jako lidé a testováním svých genů dokázali izolovat, který hormon je zodpovědný za spalování tuků přímo ve střevě.

Mohlo by se vám také líbit: 5 potravin, které způsobují břišní tuk

Za tímto účelem se výzkumný tým pokoušel narušit cestu mezi serotoninem a spalováním tuků vymazáním genů C. elegans. Jeden po druhém odstranili každý gen a doufali, že najdou ten, který spouští spalování tuků. Prostřednictvím tohoto procesu eliminace zjistili, že gen, který kóduje neuropeptidový hormon FLP-7 (prohlásený flip 7), který podle jejich názoru může způsobit ztrátu tuku v břiše, místo, které většina lidí najde, je nejtěžší zhubnout.

Během studie tým spustil uvolňování serotoninu v kadidlech pomocí senzorických podnětů, které zase uvolňovaly hormon. Označili FLP-7 fluorescenční červenou bílkovinou, aby sledovali její pohyby, a poté pozorovali, když cestovali přes oběhový systém obelisků a přesunuli z mozku do střeva a iniciovali spalování tuků. Tím, že tento spouštěč izoloval, byli schopni zvýšit spalování tuků v obilovinách bez nežádoucích vedlejších účinků.

Zatímco tento objev je obrovská zpráva, nepřestávejte dělat své kousky ještě. Přestože vědci věří, že jejich zjištění budou pro člověka měničem hry, musíme být trpěliví, protože vědecká komunita se zatím nepokusila zvýšit hladinu FLP-7 u lidí.