Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Strašidelný způsob bolesti zubů vedl k smrti tohoto mladého otce

"Podpora rodiny Vadima Kondratyuk" je jednoduchý nadpis na stránce GoFundMe zřízené k nedovolené finanční podpoře milující manželky a dvou mladých dcer mladého muže, jehož náhlá smrt je těžko pochopitelná. Kondratyuk, 26letý řidič kamionu, si stěžoval na zubní zuby jen dva týdny před jeho neočekávanou smrtí. Při cestě po celé zemi z Kalifornie do New Yorku zastavil v Oklahomě, aby se zubního lékaře seznámil s bolestí v ústech. Zubní lékař vyčistil infikovaný zub, předepsal mu antibiotika a podle své vdovy Nataliyové se brzy začal cítit lépe. Bohužel jeho příběh nekončí.

Můžete také chtít: Největší mýtus, který pravděpodobně věříte o vašich zubech

Image / GoFundMe

Několik dní po návštěvě zubního lékaře se Kondratyukova infekce zhoršila a jeho ústa se začaly bobtnat. Ještě slabý, aby pokračoval v jízdě, a vyzval svého bratra, aby mu pomohl dokončit zbývající 2700 mil, aby se vrátil domů. Cestou zpátky provedli nouzovou zastávku v nemocnici v Utahu, kde lékaři říkali, že infekce se rozšířila do krve a plic.

Image / GoFundMe

"Doktor řekl:" Dnes večer je noc, kdy zemře, protože jsme udělali všechno, co je v našich silách, a nic se zdá, že nefunguje. " Jsou to jen bakterie a infekce se stále rozrůstá do plic a nemohou ji vyčistit, "řekla Nataliya KTXL News.

Jak se to může stát? Podle kosmetického zubaře z New Yorku Jason Kasarsky, DDS, pravděpodobnost, že se tak stane, je tenký, ale zubní infekce může určitě představovat vážné riziko pro nemoci a dokonce, jako v tomto případě, smrt. "Když se rozpad přeruší ochrannými strukturami zubu nebo dásně tkáně a kosti obklopující zub dostane zaplavenou bakterií, může začít absces. Ve většině případů krytí antibiotiky ničí bakterie a pacient se zotavuje. Ale ponechané neléčené, otok může znemožnit dýchací cesty nebo masivní infekce může protékat po celém těle, "říká doktor Kasarsky.

Bohužel pro Kondratyuk, když se dostal do nemocnice, bylo příliš pozdě na to, aby přestala infekce dostat do plic. Dr. Kasarsky doporučuje, aby každá infekce byla vážně ošetřena a hledala odbornou pomoc při jakékoli příznaky silné bolesti a otoku. "Zdraví jednotlivci budou bojovat proti drobným infekcím. Musí se účastnit trvalé bolesti a otoku a pacient by měl hledat odbornou léčbu, "doporučuje zubař. "BEZ DELAY je námitka. Když slyšíme takové příběhy, naše srdce jde do rodiny. Špatné věci se staly dobrým lidem. Postarejte se o své tělo, je to vynikající stroj. "