Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Tento trend populárního jídla nemusí fungovat stejně dobře, jak si myslíte

** AKTUALIZOVÁNO 3. května 2017 **

Pokud jste nikdy nepokusili přerušované hladování (dieta Chris Martina, která zahrnuje půst jeden den v týdnu, byla celá zpráva v loňském roce), zahrnuje jídlo v určitých dnech a ne v jiných dnech. Tento typ nalačno, aka střídavého půstu, vyžaduje, abyste naprogramovali své tělo (a mysl, opravdu) způsobem, který vyžaduje velkou sebeovládání, ale ti, kteří to říkají, mají prospěch - ztráta tuku, snížení cholesterolu, atd. - stojí za to.

Ale navzdory tvrzením svých uživatelů, skutečně dělá více pro vaši ztrátu hmotnosti než obyčejné počítání kalorií? Nový výzkum publikovaný v roce 2006 JAMA interní medicína naznačuje, že to možná není. Studie sledovala 100 dospělých obézních (86 z nich byli ženy) po dobu jednoho roku, aby analyzovali účinky ztráty hmotnosti na hladovění každý druhý den oproti omezení denního kalorického příjmu. Účastníci byli náhodně rozděleni do tří skupin: ti, kteří střídali hlad, konzumovali 25% svého normálního kalorického příjmu každý druhý den a 125% z toho na svém "svátku"; ti, kteří počítali kalorie, spotřebovávali každý den 75 procent svého typického kalorického příjmu; a ti, kteří sestavili kontrolní skupinu a udržovali normální stravu.

Můžete také chtít: Tato dieta byla právě nazvána nejlepší z roku

Výsledky studie ukázaly, že "střídání dne nevyvolalo lepší přilnavost, ztrátu hmotnosti, udržování hmotnosti nebo kardioprotekci v porovnání s každodenním omezením kalorií". Skutečné údaje ukazovaly rozdíl 0,7 procenta, přičemž skupina s půstí sotva vyšla dopředu.

Takže pokud jste se snažili držet se této metody plic a bylo to obtížné změnit životní styl, na který si zvyknete, je bezpečné říkat, že si můžete dát pauzu a vrátit se zpět k tradičním dietním praktikám. Jak ukazuje věda (v takovém případě), budou vaše výsledky s největší pravděpodobností stejné.

** Původně publikováno 18. ledna 2017 **

Dnes byla v časopise vydána studie Přírodní komunikace a ohlásil Denní pošta že podrobnosti výzkumu prováděného na opicích rhesus (sdílejí 93 procent stejných genů jako lidé), aby zjistili, zda hladovění pomáhá jim zhubnout a také zlepšuje jejich životnost. Opici nebylo mezi 5:00 hod. a 8 hodin (15 hodin) a výsledky ukázaly, že jejich délka života se zvýšila o 10 procent a ztratily tělesnou hmotnost - průměrně spotřebují o 20 procent méně kalorií - ve srovnání s normální stravou. Vědci tvrdí, že tato zjištění se budou týkat i lidí.

Vedoucí autor studie, profesor Rozalyn Anderson z univerzity ve Wisconsinu, uvedl: "Řezání kalorií zpomaluje stárnutí, pravděpodobně proto, že tělo využívá energii z potravy jinak, aby se stala odolnějším." Podle studie může půst ve středním věku nebo jít bez jídla po tmě pomoci lidem žít déle a zdravější životy.

"Existují studie (většinou zvířecí), které ukazují, že kalorické omezení může zlepšit životnost," říká celebrita výživová Paula Simpsonová. "A pokud jde o úbytek na váze, nejíst v noci, kdy je vaše tělo nejméně aktivní, pomáhá tělu spalovat palivo z tuku a nikoli z potravinových zdrojů."