Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Tento super společný krása produkt může být spojen s rakovinou prsu

Nová studie, kterou provedla Rutgersova škola veřejného zdraví, zjistila souvislost mezi používáním barviv na vlasy a relaxerem a zvýšila možnost vývoje rakoviny prsu. Výsledky ukazují, že způsob, jakým tyto produkty ovlivňují, má spoustu společného s vaší rasou.

Studie zjistila, že afroamerické ženy, které používaly tmavě hnědé nebo černé barvivo na vlasy, zaznamenaly 51% vyšší riziko vzniku rakoviny prsu. Tyto produkty vedly také k nárůstu o 72 procent specificky u estrogen-pozitivního karcinomu prsu - to představuje 80 procent všech případů rakoviny prsu - u afroamerických žen. Bílé ženy, které používaly chemické relaxátory, měly 74% vyšší riziko vzniku rakoviny prsu.

Může se vám také líbit: FDA Odkazy 9 Smrtí na vzácné onemocnění související s prsními implantáty

Vedoucí autor, Adana Llanosová, epidemiologka Rutgersova onkologického institutu v New Jersey a Rutgers School of Public Health, varovala, že tyto výsledky nedokazují, že tyto přípravky způsobují rakovinu, podle Denní pošta.

"Jenom proto, že jsme našli tyto asociace, neznamená to, že pokud zbarvíte vlasy tmavou nebo jakoukoliv barvou, dostanete rakovinu prsu," řekl Llanos. "Ale současně studie poukazuje na něco jiného, ​​na co bychom měli mít na paměti."

Tato studie požádala 4 285 bílých a afroameričanů o použití chemických uvolňovačů a hlubokotažných krémů obsahujících cholesterol nebo placentu. Vědci se však nedotázali, jaké značky byly používány, takže není známo, jaké konkrétní složky vedou k těmto výsledkům.

"Jedna hypotéza spočívá v tom, že chemické složení vlasových výrobků prodávaných a užívaných mezi bělochy se může lišit od výrobků uváděných na trh Afroameričany," uvedl Llanos. "Je zapotřebí více výzkumu, aby bylo možné přesně určit, které sloučeniny a chemikálie jsou nebezpečné, a dokonce, které konkrétní spotřební výrobky a značky obsahují chemikálie."

Vědci se domnívali, že historie rodiny, historie reprodukce, užívání hormonů, užívání tabáku, konzumace alkoholu, fyzická aktivita a užívání vitamínů u subjektů, aby zajistily, že tyto faktory nebudou sklouzávat výsledky. Je však zapotřebí více výzkumu, než budou tyto vlasové výrobky definitivně označeny jako karcinogeny.