Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Nepoužívejte tento denní hygienický zvyk, může zvýšit riziko vzniku demence

Probuďte se, zmačkněte zuby, jděte kolem svého dne, vyčistěte zuby, jděte do postele - OK, většina zubních lékařů říká, že byste měli každý den navlékat příze, ale nemyslím si, že se toto pravidlo postupuje tak často. Jakákoliv normální úsměvová hygiena je zapracována do našeho mozku, protože naši rodiče nám předali první zubní kartáčky - moji rodiče mi dokonce dodali přesýpací hodiny naplněná pískem, která by mě měla zabrat, takže jsem dostal doporučené dvě minuty kefování. nenáviděla "chore," ale teď jako dospělý, čtu a píšu o děsivých zdravotních problémech spojených s chudými zvyky na úsměv po celou dobu a jsem vděčná.

Gumová onemocnění (známá jako periodontitida, ke které dochází, když nárůst plaku způsobuje otoky a infekce) postihuje téměř polovinu americké populace, podle American Dental Association. Nejen, že to vede k dutinám, špatnému dechu a závažnějším problémům s zuby, ale je také spojeno se srdečními chorobami, mrtvicí, cukrovkou a dokonce i některými druhy rakoviny.

Nyní byla zveřejněna nová studie, Výzkum a terapie Alzheimerovy choroby, odhaluje další strašidelný stav: Gumová nemoc může zvýšit riziko vývoje demence až o 70 procent.

Můžeš také rád: Studie říká, že ženy s onemocněním dásní pravděpodobně čelí časné smrti

Výzkumníci z Tchaj-wanu studovali 28 000 účastníků celkem - 9 300 osob, kterým byla nedávno diagnostikována chronická parodontitida, bylo porovnáno s 18 700 dalšími účastníky, kteří netrpěli dýchacími chorobami. Po 10 letech se 115 pacientů s onemocněním dásní vyvinulo u Alzheimerovy choroby ve srovnání s 208 účastníky, kteří neměli onemocnění dásní a neměli tento stav.

Důvod pro to? Vědci se domnívají, že zánět způsobený roky (10 nebo více) onemocnění dásní může nakonec poškodit mozek. Studie ukazuje, že účastníci tohoto dlouhodobého onemocnění dásní měli o 70 procent vyšší pravděpodobnost vývoje Alzheimerovy choroby během svého života. Autoři (Chang-Kai Chen a kolegové z Chung Shan Medical University v Taichungu) poznamenali, že další studium je "nutné k ověření této hypotézy".

Mohlo by se vám také líbit: Bláznivý důvod Demi Moore zuby jsou spadlé

Řekl James Pickett, ředitel výzkumu Alzheimerovy společnosti Časy: "I když se nejprve nezdá být zřejmé, že by nemoci dásní mohly být spojeny se zdravím mozku, je pravděpodobné, že imunitní reakce vyvolaná chorobou dásní by se mohla dostat do mozku a přispět k rozvoji demence."

Fort Washington, PA, prosthodonista, Thomas Balshi, DDS, říká: "Dlouho je známo, že periodontální onemocnění přispívá k chronickému zánětu, který vede k onemocnění koronární arterie, čímž se snižuje tok kyslíku v životně důležitých orgánech v těle, včetně mozku. Profesionální hygienická péče je nezbytná, protože někteří pacienti mají přednost k parodontálním onemocněním a vyžadují hluboké odření pro udržení zdravých dásní. Pacienti, kteří trpí chronickými krvácavými dásněmi, by měl hygienista každé tři měsíce vidět. "