Populární Příspěvky

Redakce Choice - 2019

Studie odhalila, že 1 z 10 pacientů s chirurgií prsu ztrácí bradavku při léčbě v cizích zemích

Nadále slyšíme nárůst "kosmetického cestovního ruchu" a rizika - ženy dokonce zemřely na komplikacích z plastické chirurgie, které provádějí nekvalifikovaní "lékaři" v zámoří. Jeden stát, o kterém jsme dosud neslyšeli, pochází od plastického chirurga a profesora Dr. Ash Moshehebi z Londýna a říká, že více než jeden z deseti pacientů s prsu skončí ztrátou bradavky jako výsledek nedbalých operací prsu v zahraničí.

Jak to oznámil Denní pošta, studie, kterou Dr. Mosahebi a jeho kolegové přednesli tento měsíc na výročním vědeckém setkání Britské asociace plastických chirurgů (BAAPS) v Londýně, odhalily typy "úrazů, které utrpěly v rukou zahraničních kliniky" - především Turecka, Litvě a České republice - včetně "celoživotních deformací lidských prsou".

Můžete také chtít: 5 věcí, které potřebujete vědět o plastické chirurgii, než to uděláte

Pokud jde konkrétně o chirurgii prsu, Dr. Mosahebi řekl: "Ženy mohou ztratit bradavky v důsledku" špatného chirurgického plánování ". Pokud se bradavka nepohybuje správně, pak je hladovění krví a skončí černě a bude nakažena. "

Studie analyzovala výsledky kosmetických operací (nejčastěji zvětšování nebo snížení prsů) u žen ve věku 25-60 let v zahraničí mezi 2015 a 2017. Dr. Mosahebi uvádí, že někteří pacienti s prsními implantáty ukončili vývoj infekcí nebo sepse, což mohlo mít za následek při úmrtí a jiní vyžadovali použití kožních štěpů k rekonstrukci poškození způsobeného během operace.

Můžete také rád: Soudní zákaz Miami plastický chirurg z cvičení po nedávné smrti pacienta

Mluvili jsme se dvěma plastickými chirurgy, abychom zjistili, jaký je jejich náhled na toto téma.

Huntington Beach, CA, plastický chirurg Peter Newen říká, že se domnívá, že stav "jeden z 10" je možný. "Ačkoli je pro mě zřídka vidět úplnou ztrátu bradavky u pacienta léčeného zámořskou cestou, může se to stát. Zvětšení prsou zahrnuje umísťování cizího materiálu do lidského těla, které může bránit bakterie a způsobit infekci. Implantát je infikován, neexistuje žádný možný způsob, jak se lidské tělo zbavit infekce.Pokud infekce povede k pokroku, může dojít k nekróze (smrt tkáně) a protože mnoho cizích chirurgů provádí augmentaci prsů přes areolový přístup, infekce může vést k nekróze této komplexní oblasti bradavek, nicméně v mé praxi, když pacienti přijít ke mně kvůli korekci po operaci v zahraničí, častěji vidím zkreslení jizev, stejně jako kapsulární kontrakturu prsních implantátů, což je velmi časté i kvůli hygienickému a technickému aspektu operace. "

Podle lékaře plastického chirurga Michaela Horn z Chicaga tyto "záškubné" operace jsou výsledkem špatného tréninku a nedostatečného vybavení. "V USA je školení zajištěno certifikační komisí, ale v cizích zemích se školení nemusí držet stejného standardu a zahraniční operační sály nejsou drženy na stejných standardech jako naše certifikované operační sály. množství infekcí a špatné výsledky ze zlevněných zahraničních chirurgických zákroků. "Plastická chirurgie není jako ostříhání, nemůžete to jen nechat vyjít a opravit ji později."

Ať už je to levný let, levná operace nebo krátká doba čekání, přemýšlejte dvakrát předtím, než se v cizině podaří provést lékaře, který může být bezvýhradný. "Tito chirurgové možná viděli videozáznamy z YouTube, případně jednu nebo dvě z těchto operací, které se odehrávaly v přímém přenosu," říká Dr. Newen. "Chcete-li ušetřit peníze a riskovat své zdraví v cizí zemi, kde nemáte podpůrnou síť, kde komplikace mohou způsobit deformity nebo smrt, se zdá být nerozumné. Pacienti, kteří tuto možnost baví, by měli zvážit nejhorší scénář než se vydat na tuto cestu. "